Dzīvnieku patversme Saldū sāka darboties 2005.gadā. To izveidoja pirmie īpašnieki – Saldus pilsētas dome.

2007.gada 1.junijā dzīvnieku patversmes ēku nopirka Lailas un Dzintara Rupeiku privāts ģimenes uzņēmums SIA „Oposums”, līdz ar to pārņemot arī patversmes funkcijas.

Uz šo brīdi minētajā ēkā jau esam izveidojuši veselu veterinārās aprūpes centru, kas sevī ietver dzīvnieku patversmi, veterināro klīniku, aptieku un dzīvnieku viesnīcu.

2008.gada 26.maijā izveidojām Biedrību „Saldus Dzīvnieku patversme”, kas uzņēmās atbildību tieši par veterinārā aprūpes centra dzīvnieku patversmes darbu.

Galvenie aprūpes centra mērķi ir sniegt palīdzību noklīdušiem, pamestiem, sabrauktiem un nelaimē nonākušiem dzīvniekiem. No cilvēka vardarbības cietušajiem dzīvniekiem sniegt rehabilitācijas periodu, kā arī brīvībā dzimušiem suņiem un kaķiem sniegt adoptācijas periodu un radināt pie cilvēka sabiedrības un mīlestības.

Katru mēnesi dzīvnieku patversmē nonāk aptuveni 30-35 kaķi un 15-20 suņi.

Suņiem mums ir gan iekšējie, gan ārējie voljēri, gan arī būdas. Patversmē vienlaicīgi ir vietas aptuveni 35 dzīvniekiem. Savukārt kaķiem mums ir gan individuālie būri, gan vesela kaķu māja. Vienlaicīgi varam uzņemt līdz 50 kaķiem.

Cilvēces ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība. Cilvēkam ir morāls pienākums cienīt jebkuru radību, izturēties pret dzīvniekiem ar iejūtīgu sapratni un tos aizsargāt. Nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt.

Diemžēl ne visi dzīvnieki, kuri nonāk patversmē ir teicamā veselības stāvoklī, ļoti bieži tie ir novārguši, saplēsti, badināti, sabraukti ar automašīnām un visādā veidā satraumēti. Patversmē dzīvnieki nonāk ne tikai no Saldus pilsētas un novada, bet arī no citiem novadiem.

Piedāvājam

  • Patversme

Atrašanās vieta

Lielā iela 83, Saldus