Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem ir diezgan bieži izplatīta. Diemžēl katru gadu simtiem suņu un kaķu mirst ilgstošas un atkārtotas vardarbības rezultātā. Par laimi, mēs – līdzcilvēki, varam būt šo dzīvnieku balss un izteikties viņu vietā. Tomēr, vispirms jāmāk atpazīt dzīvnieks, kurš ir cietis no vardarbīgas izturēšanās un, tad par to jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam, kā arī policijai.
Suņi ir vieni no populārākajiem dzīvniekiem pret kuriem tiek veikta apzināta vardarbība. Ja varat veiksmīgi identificēt šīs pazīmes, tad, iespējams, varēsiet glābt šī mājdzīvnieka dzīvību. Lūk, kā to izdarīt.
Cietsirdīgas izturēšanās identificēšana
1. Nosakiet suņa fiziskās vardarbības pazīmes
Fiziska spēka pielietošana pret dzīvniekiem ir pretlikumīga rīcība. Fiziskā vardarbība tiek uzskatīta par vissliktāko no visiem vardarbības veidiem, jo tā var radīt ieilgušas vai ilgstošas problēmas jebkuram dzīvniekam. Ja varat identificēt fiziskas vardarbības pazīmes, jūs, iespējams, varēsiet to iesniegt kā noderīgu pierādījumu policijai, padarot procesu vieglāk pierādāmu.
Fiziskas vardarbības pazīmes ir, bet neaprobežojas ar to, ka skaidri redzami lieli zilumi jebkurā dzīvnieka ķermeņa daļā, rētas, vardarbības pēdas, kas regulāri parādās, vai pliki plankumi suņa kažokā, kas neizzūd un ir pastāvīgi atrodami. Ja jums ir aizdomas par fizisku vardarbību, pēc iespējas ātrāk jāsazinās ar Pārtikas un veterināro dienestu un policiju, lai saņemtu palīdzību, īpaši, ja novērojiet atkārotu vardarbību.
Suns, kurš tiek fiziski ietekmēts, var būt klibs. Dažos gadījumos tas tiek uzskatīts par normālu parādību, tomēr, ja jums ir aizdomas, ka suns regulāri klibo, tas ir trauksmes signāls, ka nepieciešams lūgt attiecīgo dienestu palīdzību; jo ilgāk jūs gaidāt, jo sliktāk var kļūt.
Neizdariet pāragrus secinājumus, domājot, ka suns necieš no vardarbības tikai tāpēc, ka uzturēšanās teritorija šķiet droša. Bieži vien no malas ir grūti novērtēt patieso situāciju.
Suni var ne tikai fiziski ietekmēt, bet arī emocionāli. Gandrīz vienmēr, fizisku vardarbību izjutušais mājdzīvnieks tiek ietekmēts arī emocionāli. Ja mājdzīvniekam ir šāda negatīva pieredze, laika gaitā kļūst arvien grūtāk atgriezt dzīvnieku realitātē. Lai arī šis nebūt nav būtiskākais iemesls, tomēr tas var palīdzēt tālāk novērtēt situāciju un rīkoties, lai suni nogādātu drošībā.
Suņa garīgas/emocionālas vardarbības pazīmes ir: neparastas vai patoloģiskas izmaiņas, pārmērīga riešana un pēkšņas uzvedības izmaiņas, piemēram, ilgstoša agresija. Agresija šajā gadījumā ir ļoti svarīga, un to nevajadzētu atstāt bez ieverības.
Ilgstoša vai atkārtota agresija izteikti norāda uz problēmu, pat ja suns iepriekš nekad nav izrādījis nekāda veida agresiju. Suns vardarbības ietekmē tiek emocionāli pamudināts rīkoties citādāk kā ierasts, kā arī var sākt pārmērīgi aizstāvēt savu teritoriju. Jums jāpievērš īpaša uzmanība suņa ķermeņa valodai un vizuālām izmaiņām.
Cietsirdību izjutis suns var baidīties, kad vien jūs vai kāds cits viņam tuvojas. Ja jums rodas aizdomas, ka vardarbība ir iemesls šādai suņa uzvedībai, tad tas ir trauksmes signāls, kas norāda uz vardarbības problēmām. Ja suns tiek atkārtoti apdraudēts, tas radīs pārmērīgas bailes, ko nevajadzētu ignorēt.
3. Nepiemērotu turēšanas apstākļu pazīmes
Turēšanas apstākļi, lai arī tie nav tik bīstami kā iepriekšminētie vardarbības veidi, tomēr tas var ļoti ietekmēt dzīvnieku veselību. Nepiemēroti turēšanas apstākļi ir tad, kad dzīvnieks ir spiests dzīvot nedrošos un antisanitāros apstākļos. Dažos gadījumos tas var pat ietekmēt suni neatbilstoši reaģēt noteiktās situācijās.
Dzīvošana nepiemērotos apstākļos ir ikreiz, kad dzīvnieks dzīvo apkārtējā vidē sliktos vai neapmierinošos apstākļos. Tas nozīmē, ja jums ir aizdomas par šāda veida turēšanas apstākļiem, to vajadzētu uztvert nopietni.
Suns, kurš nepārtraukti tiek turēts ķēdē un sliktos laikapstākļos. Ja suni pastāvīgi tur piesietu ārpus telpām,jānodrošina:
Vismaz 30 minūšu ilgu pastaigu ne retāk kā reizi diennaktī;
Suņa augumam atbilstošu būdu vai mītni (kas garumā, augstumā un platumā pārsniedz suņa izmērus ne mazāk kā par 30 centimetriem), kur patverties nelabvēlīgos laika apstākļos un, kur ir pakaiši, vai cits silts grīdas segums;
Tīrību suņa būdā vai mītnē un laukumā, kur suns uzturas;
Vismaz trīs metrus garu ķēdi vai pavadu;
Ja tas netiek nodrošināts, liecina par ļaunprātīgu izturēšanos pret dzīvnieku, un jums par to vajadzētu nekavējoties ziņot.
Ja suni tur telpās, jānodrošina vismaz 30 minūšu ilga pastaiga ne retāk kā divas reizes diennaktī. Intervāls starp abām pastaigas reizēm nav mazāks par desmit stundām.
Suns ir jānodrošina ar pilnvērtīgu suņa ēdināšanu ne retāk kā reizi dienā. Sunim vienmēr jābūt brīvi pieejamam svaigam ūdenim. Ja jums ir aizdomas, ka īpašnieks nespēj pienācīgi suni aprūpēt un nodrošināt ar pārtiku un svaigu ūdeni, kā arī suns izskatās bēdīgā stāvoklī, par to būtu jāziņo pēc iespējas ātrāk. Ja varat, iesniedziet fotogrāfijas kā pierādījumus.
Kur un kā ziņot par iespējamu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem?
Gadījumos, kad radušās aizdomas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam, kā arī policijai, jo par šādiem pārkāpumiem ir paredzēta ne tikai administratīvā, bet arī kriminālatbildība.
Zvanot uz PVD uzticības tālruni 67027402. Piezvanot uz šo tālruni, neviens ar sūdzības pieteicēju nesarunāsies. Tas ir automātiskais atbildētājs, kurā pēc signāla atskanēšanas, ir jāierunā sūdzība. Tā tiks reģistrēta, nosūtīta PVD reģionālajai pārvaldei, kuras uzraudzības teritorijā atrodas sūdzībā minētais objekts, un pārbaudīta.
Jāsniedz maksimāli precīza un detalizēta informācija, par novēroto vai konstatēto:
Jānorāda precīza dzīvnieka turēšanas vieta (adrese).
Būtu nepieciešams rakstisks faktu izklāsts par novēroto, norādot nepieciešamos datus un aptuvenus laikus. Ja ir iespējams, nofotografējiet situāciju un datējiet fotogrāfiju. Jūs variet dot arī īsu, rakstisku ziņojumu par iespējamiem citiem lieciniekiem vai pierādījumiem.
Reģistrācija ir veiksmīga. Aktivizēšanas e-pasts ir nosūtīts uz jūsu norādīto e-pasta adresi
Nesaņēmāt e-pastu? Sūtīt atkal
Šīs e-pasts jau eksistē
Lietojiet citu e-pasta adresi vai pieslēdzieties sistēmai
Apsveicam!
Jūs esiet veiksmīgi reģistrējies.
.
Aizmirsāt paroli?
Apsveicam!
Parole nosūtīta uz jūsu e-pasta adresi
Kaut kas nogāja greizi!
E-pasta serveris neatbild
Lapa netika atrasta!
E-pasta adrese Info Zoo nav reģistrēta
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs variet atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.PiekrītuNepiekrītuPrivātuma politika