Lūdzu gaidiet

Lūdzu gaidiet

Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķi ir skaisti, gudri un ar savvaļas izskatu. Šīs hibrīda kaķu šķirnes popularitāte pieaug, pateicoties tā veidiem un personībai. Šī šķirne tika izveidota, audzējot Āzijas leopardkaķi (Prionailurus bengalensis – no kurienes tika iegūts nosaukums “Bengal”) ar mājas kaķi, piemēram, Abesīnijas, Ēģiptes mau vai amerikāņu īsspalvu.

 Šķirnes apraksts
Svars: 3.6-6.8 kg
Garums: 45 cm
Kažoks: Īss, ļoti gluds (ir arī kaķi ar garu spalvu)
Krāsas: Pamatkrāsa pelēkbrūna vai gaiši brūna ar tumšākiem raibumiem
Acu krāsa: Zaļa vai zeltaina
Dzīves ilgums: 10-16 gadi

Bengālijas kaķa raksturojums

PieķeršanāsAugsts
DraudzīgumsVidējs
Draudzīgs pret bērniemAugsts
Draudzīgs pret dzīvniekiemAugsts
Fizisko aktivitāšu nepieciešamībaAugsts
RotaļīgumsAugsts
Enerģijas līmenisAugsts
InteliģenceAugsts
Tieksme būt skaļamVidējs
Spalvas izkrišanaVidējs

Bengālijas kaķu vēsture

Bengālijas kaķis tiek uzskatīts par hibrīdšķirni. Vairākas organiziācijas ir pieņēmušas bengāliešus kā tīršķirni un konsekventi tos audzē pēdējās trīs paaudzēs (pirmās trīs paaudzes izskatījās un bija vismežonīgākās). 2007. gadā Apvienotajā Karalistē tika atceltas Bengālijas kaķu licencēšanas prasības.

Kaut arī iepriekš bija mēģinājumi selekcionēt hibrīdus starp Āzijas leopardkaķiem un mājas kaķiem, Bengālijas kaķu hibrīdi 70. gados tika uzskatīti par Džeinas Millas veikumu. Viņa ieguva hibrīdus no doktora Vilarda Sentervāla, kurš tos audzēja Lojolas universitātē, lai izpētītu viņu ģenētiku. Viņa selekcionēja hibrīdus ar mājas kaķiem, lai iegūtu šķirni, kurai bija mājas kaķa personība un eksotisks izskats.

Par hibrīdiem apzīmē paaudzes, kas atrodas tālu no savvaļas senčiem. Ar F1 apzīmē pirmo paaudzi, kurai ir viens Āzijas leopardkaķu vecāks, F2 ir viens vecvecāks, un F3 ir viens vecvecvecāks. Tiek uzskatīts, ka līdz ar F3 paaudzes kaķiem, tiek iegūts mājas kaķu temperaments. Starptautiskā kaķu asociācija pieņem tikai tos F4 vai nākamās paaudzes kaķus, kuriem ir noņemts Āzijas leopardaķu sencis. Mūsdienās vairums Bengālijas kaķu tiek audzēti no citiem Bengālijas kaķiem.

Bengālijas kaķis

Bengālieši tiek iemīlēti sava savvaļas izskata dēļ. Galvenā Bengālieša vērtība ir tā kažoks ar raibumiem vai rozetēm, kas to padara līdzīgu leopardam. Dažreiz rozetes atgādina ķepas nospiedumu. Arī bengālieša galva izskatās kā tipiska savvaļas kaķu galva – tumšas svītras uz vaigiem un uz pieres veidojas burts „M”.

Rozetes un raibumi uz ķermeņa novietoti haotiski. Strīpas uz sāniem nav pieļaujamas, tikai uz kājām un galvas. Pamatkrāsa variē no bronzas dzeltenīgas līdz kastaņkrāsas brūni sarkanīgai. Svarīgi, lai pamatkrāsa kontrastētu ar plankumiem. Vēders, kakls, krūtis un astes apakšpuse ir gaišāka, pelēcīgāka, ar tumšiem plankumiņiem.

1983. gadā Starptautiskā kaķu asociācija pirmo reizi atzina Bengāliešus par eksperimentālu šķirni un pilnīgu atzinību ieguva 1993. gadā.

Rūpes par Bengālijas kaķi

Tā kā mūsdienās vairumam Bengālijas kaķu ir vairākas paaudzes, kuras ir jau ļoti attālinātas no Āzijas leopardkaķa, viņiem nav nepieciešama īpaša piesardzība. Tie ir vienkārši nedaudz lielāki “mājas kaķi”. Jums vajadzētu parūpēties par kaķa iknedēļas ķemmēšanu, lai noņemtu atmirušās spalvas un palīdzētu novērst spalvas savelšanos. Apgrieziet kaķa nagus ik pēc pāris nedēļām un nodrošiniet nagu asināmās vietas. Nodrošiniet tīru un svaigu pakaišu kasti, jo jebkurš kaķis var atteikties no netīrās un smakojošas kastes lietošanas.

Bengālijas kaķi ir aktīvi, un jums vajadzētu nodrošināt kāpelēšanas iespējas, kā arī iespēju no augšas novērot istabu. Nodrošiniet interaktīvas rotaļlietas, lai nodarbinātu kaķi. Pavadiet laiku kopā spēlējoties; jūs varat apmācīt savu kaķi atnest priekšmetus un ķert lāzera starus.

Ir zināms, ka Bengālijas kaķi mīl ūdeni – tā ir īpašība, kāda nav lielākajai daļai mājas kaķu. Ja jums ir akvārijs, tad jāuzmanās, lai tas nekļūtu kaķim par zvejas dīķi.

Tāpat kā citus kaķus, Bengālijas kaķi vislabāk turēt tikai kā iekštelpu kaķi. Tas pasargās no citu dzīvnieku slimību iegūšanas, sakaušanās ar citiem kaķiem, plēsēju uzbrukumiem vai transportlīdzekļu notriekšanas.

Šī šķirne labi satiek ar suņiem un citiem kaķiem. Tomēr, ja jums ir kāmis vai jūrascūciņas, iespējams, pamanīsiet, ka kaķis tiem pievērš nevēlamu un pastiprinātu uzmanību. Tādēļ labāk šos kaķus turēt nostati no viņu dabiskās vēlmes iegūt laupījumu.

Izplatītākās veselības problēmas

Bengālijas kaķim būs jāveic visas tās pašas imunitātes un profilaktiskās veselības procedūras kā mājas kaķim. Viņi nav imūni pret kaķu leikēmijas vīrusu, jo viņu sencis ir Āzijas leopardkaķis. Tīršķirnes kaķu šķirnes ir vairāk pakļautas ģenētiskām slimībām nekā jauktas šķirnes mājas kaķi, jo gēnu populācija, no kuras tie nāk, ir mazāka. Šķirnei var rasties dažas iedzimtas veselības problēmas, šīs ir dažas no tām, kas jāzina:

  • Autosomāli recesīvi traucējumi, kas jauniem kaķiem izraisa agrīnu aklumu;
  • Entropija (acs plakstiņš vērsts uz iekšu);
  • Kaķu infekciozais peritonīts – nāvējoša slimība, ko izraisa inficēšanās ar koronavīrusu;
Kaķu šķirnes - Bengālijas kaķis

Uzturs

Bengālieši ēd to, ko ēd citi mājas kaķi – kaķu barību. Bet šis vispārinājums var būt viltīgs. Daudzi cilvēki dod priekšroku barot savus bengāliešus ar barību, kas nesatur graudus, kā arī neapstrādātu pārtiku, īpaši, ja viņi ir pirmo trīs paaudžu pārstāvji. Lielākajai daļai Bengālijas saimnieku vispraktiskākais veids, kā barot kaķus, ir iegādāties gatavu barību bez graudiem.

Šķirnes plusi

◆ Bengālieši ir eksotiski kaķi, kuri ir ļoti inteliģenti 
◆ Lielākajai daļai šo šķirnes pārstāvju patīk ūdens 
◆ Labi satiek ar kaķiem un suņiem
Šķirnes mīnusi

◆ Ja jums ir akvārijs, esi piesardzīgs, lai kaķis neterorizē un nezvejo zivis 
◆ Sargiet mazos grauzēju mājdzīvniekus no bengālieša, jo ​​tie var tos apdraudēt vai pat tiem uzbrukt 
◆ Ir tendence uz acu slimībām un letālu slimību, ko izraisa koronavīruss 

Pirms esiet nolēmis, ka Bengālijas kaķis ir jums piemērotākā šķirne, noteikti ievāciet pēc iespējas vairāk informāciju. Lai uzzinātu vairāk par šķirni un tās īpatnībām, aprunājieties ar citiem bengālijas kaķu šķirnes saimniekiem un zināmām audzētavām.

Infozoo